top of page

Elopement, útěk, zážitek, mikrosvatba ...svatba České Švýcarsko

Jak si udělat svatbu podle sebe ?

Definice Elopementu podle Googlu - Útěk je termín, který se používá v souvislosti s manželstvím, které je vedeno náhlým a tajnůstkářským způsobem, obvykle zahrnuje uspěchaný útěk z místa bydliště spolu s milovanou osobou s úmyslem uzavřít sňatek bez souhlasu rodičů...

Rozdíl mezi útěkem a klasickou svatbou je, krom počtu lidí, také v tom , že pár který se rozhodne pro tuto volbu, chce něco jiného, chce zažít smysluplný, intimní, autentický zážitek, se skutečným odrazem jejich vztahu...je jen o nich dvou.

Nemusíte utíkat do velkých a profláknutých destinací, utéct můžete i u nás v ČR. Jen si prostě najdete místo, které je pro Vás důležité, kde budete bez stresu, kde bude Váš den jeden velký zážitek a dobrodružství. Klidně to může být doma, na místě kde jste plánovali velkou svatbu.

Když mi tihle dva poslali svoji nabídku, neváhala jsem ani minutu. Svatba byla opravdu jen se svědky a oddávajícími, kterým tedy smekám, protože na mých svatbách nepotkávám moc vstřícné oddávající a kdybyste znali cestu, kterou museli vyšlápnout, tak mi dáte za pravdu.

Na místo jsem dorazila o den dříve, večer jsme se seznamovali se svědky a ráno jsem se všeho účastnila už od snídaně a příprav. Snažila jsem se se vším pomoct, protože i to mě baví :) Cítila jsem se tam jako doma, mezi přáteli . Pak jsme se museli autem přiblížit k místu, kde na nás čekalioddávající. Výstup nebyl úplně jednoduchý, zvlášť pro moje kolena :), ale pomalým tempem jsme to všichni zvládli. Na vrcholu nás čekal opravdu nádherný výhled. Vše plynulo tak nějak hladce a klidně, obřad, focení, sestup, pivo v přilehlém bistru a po příjezdu společná večeře, dort, tanec...

A tady Vám přináším slova přímo od nevěsty, která dokonale vše vystihují :

"Svatba ve čtyřech ...

Kdybych nezaspala o 2 hodiny,

všechno by bylo mnohem víc v klidu a určitě bych si přípravy i užila , takto jsem si začala užívat až při výstupu nahoru. Cesta na boso byla pro mě takovým rituálem, protože miluju lesy a přírodu a takto jsme se jakoby více spojili jak s místem, tak s okamžikem. Obřad byl nádherný, hezčí, než jsem si představovala. Sliby byly přesně takové, jací jsme my dva. Turisti, kterých jsem se obávala, aby nás moc neomezovali, nám krásně nahradili svatebčany, protože téměř každý nám popřál hodně štěstí do manželství, a pro mě to bylo naprosto kouzelné gesto. Prostě všechno to dohromady, i přes částečné problémy s cateringem a vybavením ubytování, bylo nádherný, spontánní a neskutečně opravdový Bez příkras. Prostě naše 🌲⛰💕


Výhody - nemusíš se v ničem omezovat a ohlížet na druhé (styl svatby, koho pozveš a nepozveš, koho musíš krotit kvůli alkoholismu a nebo hádavé povaze), nemusíš zařizovat polovinu běžných svatebních povinností, můžeš se vzít kdekoli na světě, vybrat místo, které tě totálně pohltí (naše milované hory, vyhlídka na kopce a skály),nemusíš dělat žádné hloupé tradice, pravděpodobně trochu ušetříš (nebo ani ne, ale můžeš investovat více peněz do toho, na čem ti opravdu na svatbě záleží - fotograf, prstýnky, krásný ubytování na celý víkend).

My chtěli eliminovat rodinné neshody a být tak trochu rebelové - být první v okolí, kdo do elopement svatby opravdu půjde a ne jen z trucu. A taky si splnit sen - vzít se na horách nebo v botanické zahradě (miluju pokojovky 😁)


Nevýhody - rodina i přátelé se cítí v určitém ohledu vyšachováni - my proto museli najít nějakou kompenzaci - pozvání rodiny na kafe, objetí rodiny s fotkama, party chata pro kamarády..Kdybychom nikomu neřekli, že se letos bereme, bylo by kompenzační dohadování asi jednodušší. Takto se každý snažil zjistit přesné datum (které téměr nikdo nevěděl) a to bylo celkem otravné.


Rozhodnutí pro místo - hledala jsem na mapách po celé CR nějakou hezkou vyhlidku nebo horu, aby nebyla úplně známá a moc frekventovaná. A úspěšně jsem našla a bylo mi to schváleno! Zároveň jsi to ty, jakožto naše fotografka měla blízko a my si aspoň udělali výlet 😁


A konečně, jak již muselo vyznít z mých slov dříve, to, že jsme si vybrali Vileminu a tebe jako fotografku, byly jedny z nejlepších rozhodnutí, které jsme mohli udělat. My jsme si to s tebou moc užili, fotky milujeme a budeme te doporučovat kudy půjdeme! Jak jsem psala, jsi užasná osoba a špička ve svém oboru ."


A co říci na závěr ? Tyhle svatby nejsou pro každého, Vy si volíte, jaká Vaše svatba bude a pokud to cítíte, jako tihle dva, tak do toho jděte, zažijte jedno velké dobrodružství.


Místo příprav - Bohemian Homes

Místo obřadu - České Švýcarsko, Vilemínina stěna

Styling - https://www.stylistkalucie.cz, která byla zároveň svědkyní134 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Комментарии


bottom of page